Close

Chytrý náramek od Huawei Honor Band 5 nebo Xiaomi Mi Band 4? Který z nich je lepší?

Chytrý náramek

Expanze chytrých náramků na našem trhu pokračuje. Jsou levné, nenápadné a disponují celou řadou funkcí, bez kterých si moderní člověk již ve většině případů nedokáže svoji existenci vůbec představit. Kromě informací o tělesných dispozicích a sportovních výkonech jsou i skvělým estetickým doplňkem, jehož nošením o sobě prozrazujete, že vám vaše kondice není lhostejná.

Honor Band 5 je na světě od poloviny roku 2019

Minulý měsíc byl oficiálně představen další kůň ze stáje čínské společnosti Huawei chytrý náramek Honor Band 5. V tomto případě jde spíše o hříbátko, protože jeho cena je až směšně nízká. U nás ho seženete za cenu okolo 800 Kč. I přesto je vybaven celou řadu funkcí, které byste od něho nečekali. K jeho přednostem patří dobře čitelný barevný OLED displej s rozlišením 240 x 120 px a velikostí 0,95 palců.  Designově se pátá řada nijak výrazně neliší od té čtvrté. Vylepšení, která přibyla, se týkají zejména technické stránky. K senzoru pro měření srdečního tepu, který byl oproti předchozí verzi náramku vylepšen, přibyl nově i SPO2 snímač sloužící k měření úrovně kyslíku v krvi uživatele. To ocení zejména horolezci. Kromě toho umí tento krasavec změřit parametry až 10 typů sportovních aktivit, plavání nevyjímaje. Voděodolnost je samozřejmostí. Náramek je možno propojit s mobilním telefonem a následně si v aplikaci přehledně zobrazit parametry vlastního těla i jeho aktivit. Baterie chytrého náramku zvládne při běžném použití až 14 dní provozu na jedno nabití.

Xiaomi Mi Band 5 spatří světlo světa až za rok

Společnost Huami zaměřující se na výrobu chytrých náramků Mi již letos potvrdila, že pracuje na nové řadě těchto zařízení a i nadále bude na jejich vývoji spolupracovat se značkou Xiaomi. Uvedení náramku Xiaomi Mi Band 5 je tak již jistou realitou příštího roku. I letos si ale můžeme užívat kvalit chytrých náramků této značky.

Kvality Xiaomi Mi Band 4 v mnohém předčí konkurenci

U řady Xiaomi Mi Band 4 se poprvé objevilo NFC, rychlá výměna dat mezi dvěma zařízeními na velmi krátkou vzdálenost, k níž není potřeba jejich identifikace. Ta umožňuje například s využitím systému Google Pay rychlé platby pouhým přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu. Technologií NFC nakonec disponuje pouze čínská verze náramku, zahraničí uživatelé mají tedy smůlu. Tento přístup lze vypozorovat i u konkurenčního Honoru.

Rozdílů mezi Xiaomi Mi Band 4 a Huawei Honor Band 5 je minimálně, ale přesto…

Z hlediska technických vlastností je Xiaomi Mi Band 4 v mnohém srovnatelný s Huawei Honor Band 5, v některých vlastnostech jej dokonce předčí. Co se týče displeje, disponují oba náramky prakticky tím samým. Mírně ve prospěch Mi Band 4 hraje novější verze přenosového rozhraní Bluetooth 5.0 oproti verzi 4.2 v podání Huawei. Navíc i výdrž na jedno nabití má Xiaomi v průměru o pár dní delší. Na druhou stranu v množství a kvalitě zdravotních funkcí nemůže Xiaomi Honoru konkurovat. Dokonce by podle vyjádření výrobce mělo být měření tepu u Honoru přesnější díky použití nové generace senzorů TruSeen 3.5.

Při výběru rozhodne zaměření uživatele i cena

Při rozhodování se o tom, který z těchto dvou náramků pořídit bude hrát roli zejména osobní preference funkcí a cena. Xiaomi je téměř 2x dražší než Honor. Xiaomi Mi Band 4 je vhodný zejména pro uživatele, kteří potřebují nenáročné zařízení s dlouhou výdrží a nevadí jim menší počet i přesnost některých zdravotních funkcí. Uživatelé tohoto náramku ocení spíše jeho vlastnosti směřující k usnadnění používání s ním spárovaného mobilního telefonu, jako například zobrazení upozornění na hovory, SMS, ovládání přehrávané hudby či funkce „Najdi telefon“. Honor Band 5 zase předčí svého konkurenta složením a propracovaností funkcí pro monitoring zdravotního stavu.

Rozhodnutí je tedy čistě na každém uživateli. Který z nich si vyberete vy?